Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek
aktualizováno: 05.01.2010 10:55:44

RALLY.NAFOCENO.CZ

Pražský rallysprint 2007


PRAŽSKÝ RALLYSPRINT 2007

Pražský rallysprint již tradičně uzvařel domácí soutěžáckou sezonu a o prestiž se v metropoli naší země závodilo už potřinácté. Kandidáti na zlato byli před startem reálně tři.

S Toyotou Corolla WRC opět startoval mistr ČR Václav Pech a nic se nezměnilo na postu spolujezdce. Už potřetí totiž Pechovi rozpis v Praze četl Mirek Topolánek, předseda vlády ČR. Tato posádka letos usilovala o vítězný hattrick, ale v páté zkoušce na Strahově se tato naděje definitivně rozplynula, protože Corolla přišla o přední kolo.

V tu chvíli Václav Pech doháněl zhruba pětivteřinovou ztrátu na trochu překvapivě vedoucího Emila Trinera, který se představil za volantem Škody Octavia WRC. Pechův výpadek však neznamenal zlato pro Trinera a to proto, že v té samé zkoušce trefil příbramský jezdec levým předním kolem dlažební kostku a z toho rezultoval defekt a samozřejmě konec nadějí.

Nakonec se tedy smál ten třetí a tím byl bezpečně a rychle jedoucí Karel Trněný. Ten pilotoval Škodu Fabia WRC (exRovanperä 2006 - Red Bull Škoda) a společně s Janem Březinou na místě spolujezdce zachyboval jen jednou a to když špatně zvolil pneumatiky. Předposlední průjezd Strahovem ale vším řádně zamíchal a Karel Trněný zaváhání dvou svých největších soupeřů beze zbytku využil.

Karel Trněný tak uzavřel z jeho pohledu velmi dobrou sezonu, ve které se stal mistrem ČR v MIO GPS ve sprintrally a prestižní vítězství v Pražském rallysprintu je jakousi třešničkou na dortu.

Na dalších pozicích došlo také k překvapení a to když stříbrný post obsadili Jan Štěpánek s Pavlem Skácelem a s vozem Subaru Impreza Sti.

O to vůbec největší překvapení se však postarala dvojice rallycrossařů, jmenovitě Pavel Koutný s Ondřejem Benešem, kteři usedli do Lanceru EVO IX (Pech 2007) a s ním pokořili téměř všechny. I s desetivteřinovou penalizací totiž brali bronz v absolutním pořadí.

Třináctý ročník potom určitě obohatili dva finští piloti Jani Paasonen a Janne Tuohino, kteří pilotovali Lancery EVO IX. Janiho Paasonena navigoval známý herec Martin Zounar a zařadil se tak na seznam celebrit, které k pražskému sprintu neodmyslitelně patří. Letos se zúčastnili také Petr Čtvrtníček, ten jel s Vojtěchem Štajfem a nebo třeba Josef Polášek, který četl rozpis Jaromíru Tomaštíkovi.

V podstatě celý rallysprint provázelo po dlouhé době moc pěkné počasí a třináctý ročník této prestižní akce se opět podařil. Určitě byl tou správnou tečkou za rokem 2007.


zdroj: Mediasport.cz


TOPlist